top of page

Rootsi, Soome ja Horvaatia avasid laskesuusatamise noorte MMil medaliarve

23. veebruarist 2. märtsini 2024 võõrustab Otepää IBU laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistluseid. Teisipäeval kavas olnud noorte sprindidistantsil liitusid Rootsi, Soome ja Horvaatia medaliriikidega. Eestlastest tegid päeva parimad tulemused 5. koha saavutanud Jakob Kulbin ja 7. koha välja sõitnud Yaroslav Neverov.


Noormeeste sprindis läks võit norrakale Kasper Kalkenbergile, kes läbis mõlemad lasketiirud puhaste paberitega. Hõbemedali võitis Horvaatia sportlane Matija Legovic (1; +30.1), kes avas ka Horvaatia medaliarve neil maailmameistrivõistlustel. Kolmanda koha võitis Jimi Klemettinen (1; +1:04.4), kes noppis ühtlasi soomlastele ka esimese medali. 


Eesti noormeestest sõitis parima tulemuse välja Jakob Kulbin, kes eksis tiirus ühe korra ning lõpetas võistluse kõrgel 5. kohal, kaotades võitjale ühe minuti ja 13 sekundiga. Kõigest ühe sekundiga jäi lilletseremoonialt välja hooaja parima tulemuse teinud Yaroslav Neverov, kes eksis tiirudes kahel korral ning kaotas võitjale ühe minuti ja 17 sekundiga. 49. kohal lõpetas võistluse Daniel Varikov (2; +3:19.0) ning 51. kohal Armin Aun (2; +3:22.5).Neidude arvestuses läks võit rootslanna Elsa Tänglanderile, kes eksis tiirus küll ühel korral, kuid näitas päeva teist sõiduaega ning kindlustas sellega endale koha poodiumi kõrgeimal astmel. Hõbemedali võitis prantslanna Voldiya Galmace Paulin (2; +12.5) ning pronksmedali kõigest 15-aastane sakslanna Melina Gaupp (1; +20.2). 


Eesti neidudest tegid tugevad esitused nii 20. koha saavutanud Mirtel Kärsna (0; +1:44.6) kui kiire sõiduajaga 22. koha saavutanud Vibeke Marie Välbe (3; 1:45.3). Neile järgnesid 36. kohal Rosibel Marii Kaldvee (2; +2:22.3) ning 48. kohal Anlourdees Veerpalu (2; +2:44.2). 
IBU laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused jätkuvad Otepääl kolmapäeval, 28. veebruaril juunioride sprindivõistlusega. Võistluste pass ja päevapiletid tagavad pääsu lasketiirutribüünile, rajal saab võistlusi nautida tasuta.

Comentarios


bottom of page