top of page

TOETAJAD

MEEDIAPARTNER

PARTNERID----------------------------------------------------------------------

 

 

 


IBU laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused Otepääl on saanud toetust rahvusvaheliste sündmuste ja konverentside meetmest.

Projekti eesmärgiks on IBU laskesuusatamise noorte ja juunioride 2024. aasta maailmameistrivõistluste edukas korraldamine, mille tulemusel suureneb tulevikus Eesti ja Otepää külastatavus, kasvab majutusettevõtetes veedetud ööbimiste arv ja korduvkülastused ning suureneb positiivne majanduslik mõju ettevõtetele ja sihtkohale.

IBU laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel osaleb u 450 sportlast ning u 300 tugitiimiliiget, kes ööbivad Otepääl keskmiselt 10-11 päeva. Kokku on ööbimisi u 7000-8000. Neile lisanduvad välisajakirjanikud ja TV esindajad (u 40 inimest), kes ööbivad kohapeal u 300-400 ööd. Võistlustest tulevad osa saama välisvõistlejate vanemad, pereliikmed ja toetajaid. Väliskülalisi on oodata u 200-300, seega kokku 1200-1800 ööbimist.

Rahvusvaheline praktika ja kogemused kinnitavad trendi, et rahvusvaheliste võistluste kaudu tekitatakse teiste riikide rahvuskoondistes huvi tulla toimumiskohta eelnevalt treenima. Samuti on märgata väliskülaliste huvi tulla võistlusvälisel ajal piirkonda tagasi, et juba põhjalikumalt tutvuda vaatamisväärsustega. Paljud laskesuusatamise fännid külastavad suvel võistluspaiku, kus nende iidolid talvel võistlevad.

 

Tänu rahvusvahelisele meediatähelepanule, eelkõige kajastatusele Eurospordis, tõuseb Eesti kui sihtkoha tuntus.

 

Projekti kogumaksumus on 112 804,98 eurot, sh toetus 75 000 eurot.

bottom of page