top of page

Laskesuusatamise legendid kogunevad laupäeval publikutelki

Laupäeval, 2. märtsil kell 11.30 ehk kahe teatesõidu vahel on kõik oodatud Tehvandil publikutelki, kus saab kohata tõelist laskesuusatamise legendide tulevärki! Kui hetkel on Tehvandil kohal meie ja kogu maailma tulevikutähed, siis laupäeval alates kella 11.30 saame kuulda meenutusi Eesti laskesuusatamise ajaloo viimasest viiest aastakümnest. 


  • 1970. aastaid ja suure püssi aega meenutavad liidukatelt ja eestikatelt igat värvi medaleid võitnud Lembit Lätt, Matti Kanep ja Matti Paavo. 

  • 1980. aastatest räägivad ei keegi muu kui legendaarne Even Tudeberg ning nii ise spordis mehetegusid teinud kui lugematul hulgal meie tippe üles kasvatanud Tõnu Pääsuke. Tõnu juures alustasid teiste seas ka kõik meie maailmameistrivõistluste naiste teateneliku sangarid! 

  • 1990. aastatest räägivad meie aegade parim olümplane, Albertville’is 11. koha teeninud Krista Lepik, MK-sarjas kõrge 5. koha saanud Jelena Všivtseva ning 1992. aasta meeskonnasõidu pronksitiimi liikmed Hillar Zahkna ja Urmas Kaldvee. 

  • Nullindad avanevad huviliste ees kuuel korral MK-etappidel esikümnesse sõitnud Eveli Saue ja mälestusväärsel Pokljuka etapil 2009. aastal teisele poodiumiastmele tõusnud Roland Lessingu suu läbi. Neid täiendab teinegi legendaarne treener Rein Pedaja, kes on lubanud jagada seiku oma õpilaste, sh Eesti koondisega Oslos viibiva Indrek Toberlutsu sportlaskarjäärist. 

  • Ja et me ei jääks ainult möödunud aegade legendidesse, siis on publikutelgis kohal ka meie koduste maailmameistrivõistluste hõbemedali omanik Jakob Kulbin! 

Tulge kohale ja kuulake meenutusi – jagatakse autogramme ning muidugi saab teha ühisfotosid!

Comments


bottom of page