top of page

Otepää valiti 2027. aasta maailmameistrivõistluste võõrustajaks!

Austrias Salzburgis toimunud Rahvusvahelise Laskesuusatamise Liidu (IBU) 15. kongressil valiti 2027. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistluste korraldajaks Otepää. Teine kandidaat oli Soome võistluskeskus Kontiolahti.

"Teadsime, et meie šansid maailmameistrivõistluste korraldamiseks on väga head. Kindluse on andnud varasemad hästi korraldatud võistlused, eriti ajalooline maailmakarika etapp tänavu veebruaris, mida on tunnustanud IBU, sportlased ja avalikkus. Arvan, et see saigi otsustamisel kaalukeeleks,“ ütles võistluste peakorraldaja Aivar Nigol. „Nüüd on aega umbes viis aastat, et tiitlivõistlusteks valmistuda. Hea võimalus on korraldusmeeskonna oskusi lihvida ka 2024. aastal Otepääl toimuvate juunioride maailmameistrivõistluste ja 2026. aasta maailmakarika etapi korraldusega,“ lisas Nigol.

Eesti koondislane Johanna Talihärm Otepää maailmakarika etapil 2022. aasta märtsis. Foto: Hendrik Osula.

Nigoli sõnul oli edu saavutamiseks vähemalt sama oluline kvaliteetse võistluskeskuse olemasolu. „Tehvandi Spordikeskus on viimastel aastatel teinud mitmeid vajalikke investeeringuid, et saaks järjest kõrgema tasemega laskesuusatamise võistlusi korraldada. Kuivõrd maailmameistrivõistluste mahud on oluliselt suuremad, siis mõningaid edasiarendusi keskus enne suurvõistlust siiski vajab," sõnas võistluste peakorraldaja.


Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni presidendi Tarmo Kärsna sõnul näitab 2027. aasta maailmameistrivõistluste korraldusõiguse saamine meeskonna poolt varasemalt korraldatud vôistluste kõrget taset. "Tiitlivõistluste korraldamine ja maailma tipplaskesuusatajate tulek Eestisse tõstab ala populaarsust ning on heaks motivaatoriks noortele Eesti sportlastele. Usun, et juba 2027. aastal näeme Otepääl võistlemas sportlasi, kes on täna juunioride või noorte klassis," ütles Kärsna.


Kultuuriministeeriumi spordi asekantsleri Tarvi Pürni sõnul on talispordi ühe atraktiivseima sündmuse korraldusõiguse saamine väga suur tunnustus nii Eesti Laskesuusatamise Föderatsioonile (ELSF) kui ka Tehvandi Spordikeskusele. "ELSF on samm-sammult järjest olulisemate võistluste korraldamisega saanud maailma üheks tugevaimaks korraldusmeeskonnaks ja usaldus rahvusvahelises kogukonnas on järjest kasvanud. Seda oli kongressil näha ja kuulda. Kultuuriministeeriumi jaoks on suurte rahvusvaheliste võistluste korraldamine olnud pikka aega prioriteediks. See panustab tuntavalt nii spordi– kui ka turismistrateegia eesmärkidesse," sõnas Pürn.

Otepää korralduskomitee delegatsiooni väljapanekut ja esitlust aitasid ette valmistada agentuur LaEcwador, Ettevõtluse ja Innovatsiooni SA, Visit Estonia ja Eesti Rahvusringhääling.

Comentarios


bottom of page