top of page

Noorte Liikumisnädal Otepääl tõi noored laskesuusatamise juurde

IBU laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistluste raames leidis Otepääl aset Noorte Liikumisnädal, kus neljal päeval oli võimalik osaleda suusa- ja laskmistundides.

 

Kaheksa võistluspäeva jooksul oli võimalik proovida ka laserrelva, mis nii noorte kui laste hulgas kujunes äärmiselt populaarseks. Kui laserrelv oli tõmbenumbriks publikutelgis, siislaskesuusatunnid viisid üle 100 noore vanasse lasketiiru Ansomäel.Laskmistundide juhendajal Roland Lessingul jagus noorte huviliste suunas rohkelt kiidusõnu.„Lastele meeldis väga! Oli huvilisi, kes järgmisel päeval koha vabanedes tagasi tulid, nii et lõpuks ühtegi vaba kohta grupis ei olnud ning seda ka hoolimata keerulisematest ilmaoludest,“ ütles Lessing, „Paljud olid Eesti paikadest, kus laskesuusatamist proovida ei saa ja seepärast kasutati sedavõimalust just Otepääl.“ Läbiviidud tunnid tekitasid nii mõnelgi osalenud noorel püsivat huvi laskesuusatamise treeningute vastu.


Võistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol lisas, et Noorte Liikumisnädala põhieesmärk oli tuua noored loodusesse aktiivselt liikuma. „Varasemalt ei ole suurvõistluste raames muid sporditegevusi toimunud. Tegemist oli uue lähenemisega, mis tekitas noortes suurt huvi. Soovisime noori laskesuusatamisele lähemale tuua ja neis spordipisik tekitada, kuna kõike sai proovida oma ala professionaalide juures,“sõnas Nigol.

 

Noorte Liikumisnädal toimus Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni juhtimisel 27. veebruarist 1. märtsini Otepääl koostöös Piletilevi ja Eesti Koolispordi Liiduga. 

Comments


bottom of page