top of page

Noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused toovad Otepääle 500 sportlast

23. veebruarist 2. märtsini 2024 võõrustab Otepää IBU laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistluseid. Tehvandi Spordikeskuses astub võistlustulle ligi 500 noort laskesuusatajat 38 riigist, keda toetab üle 300 tiimiliikme.


Esimest korda toimusid IBU noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused Tehvandi Spordikeskuses 2018. aastal. Otepää korralduskomitee on varasemalt läbi viinud ka laskesuusatamise Euroopa meistrivõistluseid ning 2022. aastal BMW IBU maailmakarikaetapi. “Noorte ja juunioride maailmameistrivõistluste läbiviimine on korraldajatele maailmakarikaetapist isegi keerulisem, sest võistluspäevi ja sportlasi on oluliselt rohkem,” ütles võistluskomitee esimees Hillar Zahkna. 


Foto autor: Hendrik Osula

Kuigi Euroopas on sel hooajal mitmel pool lumega probleeme, siis Otepääl on tingimused väga head ja piisav lumevaru olemas. “Tehvandi Spordikeskus on võistlusteks valmis, rajad on hästi ettevalmistatud ja võistluste toimumine igal juhul kindlustatud,” ütles Zahkna. Kokku antakse Otepääl kaheksal võistluspäeval 18 starti. Maailmameistrid selguvad segateatesõidus, individuaaldistantsil, sprindis, ühisstardist sõidus ja teatesõidus ning seda nii noorte kui juunioride vanuseklassis.


Maailmameistrivõistluste ajal toimub Otepääl 27. veebruarist 1. märtsini ka Noorte Liikumisnädal, mille raames saab osaleda laskesuusatundides, külastada Otepää Talispordimuuseumi ja Tehvandi suusahüppetorni. “Meie jaoks on oluline tuua laskesuusatamise ja üldiselt talispordi juurde rohkem noori,” rääkis korralduskomitee esimees Aivar Nigol. Laskesuusatundidesse registreerimine toimub Piletilevi vahendusel. Lõuna-Eesti linnadest saab Otepääle kohale tulla spetsiaalse bussiga. 


IBU noorte ja juuunioride maailmameistrivõistlustele on võimalik Piletilevist soetada võistluste pass, nädalavahetuse pass ja päevapiletid, mis tagavad pääsu lasketiirutribüünile. Rajal saab võistlusi nautida tasuta. 


Comments


bottom of page